Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultna nemocnica v trnave ockovanie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
16. júla 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Fakultná nemocnica v Trnave pripravuje trvalé vakcinačné centrum, otvorí ho v októbri

Terajšie vakcinačné centrum je podľa Šrojtu provizórne, zriadené bolo na úkor priestorov psychiatrickej kliniky.

Fakultná nemocnica v Trnave pripravuje zriadenie trvalého vakcinačného centra, ktoré by v prípade potreby dokázalo zabezpečiť očkovanie aj niekoľko rokov.

Nemocnica ho po dokončení stavebných úprav podľa jej riaditeľa Vladislava Šrojtu plánuje otvoriť v októbri. Šrojta o tom informoval počas návštevy ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v trnavskej nemocnici.

Provizórne vakcinačné centrum

Fakultná nemocnica v Trnave zaočkuje denne 400 – 700 ľudí, od januára doteraz použila viac ako 65 tisíc dávok vakcíny Pfizer/BioNTech. Terajšie vakcinačné centrum je podľa Šrojtu provizórne, zriadené bolo na úkor priestorov psychiatrickej kliniky.

Minister Lengvarský ocenil dobrú zaočkovanosť zamestnancov nemocnice, zaočkovaných je tu už 93 percent lekárov a 82 percent zdravotných sestier, celková zaočkovanosť, vrátane nezdravotníckeho personálu, je 76 percent.

Vyčlenený samostatný pavilón

Fakultná nemocnica v Trnave nemá momentálne ani jedného pacienta s ochorením COVID-19. Šrojta však informoval o pripravenosti nemocnice na prípadnú tretiu vlnu tohto ochorenia.

Ak by prišla, nemocnica vyčlení jeden celý pavilón len pre pacientov s týmto ochorením, konkrétne bude pripravený pavilón infektológie. V prípade potreby však bude schopná reprofilizovať aj ďalšie lôžka.

Postavenie novej nemocnice

V súvislosti s ambíciou vedenia trnavskej nemocnice postaviť úplne novú nemocnicu z prostriedkov z Plánu obnovy Lengvarský povedal, že podmienkou čerpania týchto peňazí je prijatie legislatívy, ktorá upravuje optimalizáciu siete nemocníc a jej ukotvenie v systéme.

Tento krok musí byť prvý, je to podmienka čerpania týchto peňazí,“ povedal o Pláne obnovy Lengvarský.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.