Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ockovacie centrum banska bystrica.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.facebook.com
13. júla 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

V Banskobystrickom kraji zaočkujú proti koronavírusu aj ľudí bez registrácie

Prvé sa do očkovania mimo poradia zapojí vo štvrtok 15. júla veľkokapacitné očkovacie centrum v Lučenci.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) otvorí svoje očkovacie centrá aj pre ľudí, ktorí sa doposiaľ neregistrovali na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 cez Národné centrum zdravotníckych informácií, prípadne im zatiaľ neprišla pozvánka na druhú dávku.

Ako informuje BBSK v tlačovej správe, župa tak urobí pokusne už koncom tohto týždňa, prednosť však stále budú mať registrovaní záujemcovia s prideleným termínom. Prvé sa do očkovania mimo poradia zapojí vo štvrtok 15. júla veľkokapacitné očkovacie centrum (VKOC) v Lučenci.

Zjednodušenie celého procesu

Banskobystrická župa si od tohto kroku sľubuje zjednodušenie celého procesu, ale aj zvýšenie záujmu o vakcínu u tých, ktorí doposiaľ váhali alebo bol pre nich proces registrácie administratívne príliš náročný.

Očkovanie bez pozvánky bude možné vo vyhradených termínoch postupne okrem Lučenca aj vo VKOC Banská Bystrica, Revúca, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Aj v prípade druhej dávky

Naše očkovacie centrá otvoríme pre ľudí bez pozvánky pokusne už koncom tohto týždňa. Očkovať budeme vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech, rovnako budeme podávať druhú dávku vakcíny, ktorú verejnosť pozná ako AstraZeneca. V prípade, že pôjde o druhú dávku, je potrebné si so sebou priniesť potvrdenie o zaočkovaní prvou dávkou a na túto skutočnosť upozorniť personál očkovacieho centra,“ spresnil vedúci oddelenia zdravotníctva Úradu BBSK Martin Caudt.

Pre doposiaľ neočkovaných ľudí je v súlade so štátnou očkovacou stratégiou určená v očkovacích centrách kraja výhradne vakcína od Pfizer/BioNTech. Rovnako platí, že druhá dávka očkovacej látky musí byť zhodná s prvou.

Nie je teda možné, že ak ste dostali prvú dávku vakcíny AstraZeneca prídete na druhú dávku na Pfizer. Stále tiež platí, že prednosť budú mať registrovaní záujemcovia. Ľudí bez pozvánky preto prosíme o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov personálu očkovacích centier,“ uzavrel Caudt.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.