Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vychodoslovensky ustav srdcovych a cievnych chorob vusch.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
19. júla 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb dosiahol v prvom polroku vyšší zisk, ako plánoval

V prvom polroku 2019 bol hospodársky výsledok vo výške 466 278 eur a v prvom polroku vlaňajška vo výške 508 460 eur.

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) dosiahol za prvý polrok 2021 zisk vo výške 809 103 eur. Oproti plánovanému hospodárskemu výsledku v tomto období je to plnenie hospodárskeho plánu na viac ako 300 %. Poukázalo na to vedenie VÚSCH v reakcii na „niektoré nepravdivé informácie zverejnené o ústave v poslednej dobe“.

Tento kladný hospodársky výsledok za prvý polrok vychádza pozitívne aj v porovnaní s rovnakými obdobiami rokov 2019 a 2020 za prechádzajúceho vedenia VÚSCH. V prvom polroku 2019 bol hospodársky výsledok vo výške 466 278 eur a v prvom polroku vlaňajška vo výške 508 460 eur.

Napriek ťažkej situácii v zdravotníctve v súvislosti s pokračujúcou pandemickou situáciou v prvom polroku tohto roka naše zdravotnícke zariadenie vykonalo viac závažných kardiologických a kardiochirurgických výkonov ako v sledovanom období minulého roka,“ doplnilo vedenie ústavu.

Ako členovia predstavenstva dodali, napríklad pri najmodernejších šetriacich zákrokoch VÚSCH vykazuje v poslednom polroku výrazný nárast úkonov.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.